• Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Ev tekstili ve dekorasyon fuarı denince tek adres Home&Tex!

9/14/2018
 
Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen tek fuar olan Home&Tex, 26 - 29 Eylül 2018 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul'da düzenlenecektir.
 
Ev tekstili sektörünün gücünü, prestijini ve tecrübesini yansıtan Home&Tex,  İstanbul Fuarcılık A.Ş tarafından, TETSİAD - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliğiyle 6. kez adından söz ettirecek. 
 
 
Yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da kısa bir sürede bilinirliliğini artıran Home&Tex; 150 bin metrekarelik fuar alanında, ev tekstili ve dekorasyonuna dair her şeyi tek çatı altında toplayacak.
 
 
Yaklaşık 600 firmaya ev sahipliği yapan Home&Tex, Almanya, Fransa, Rusya, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerinin de içinde bulunduğu 96 ülkeden alıcı grubunu da ağırlayacak. 
 
 
Hedef 10 milyar dolar ihracat!
Üretim, istihdam ve ihracatı ile ülke ekonomisinin lokomotif sektörü durumunda olan ev tekstilinde, 2023 yılında 10 milyar dolar ihracat hedefleniyor. Türk ev tekstilinin ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen Home&Tex Fuarı sektörün Türkiye'deki potansiyelinin dış pazarlara tanıtılması amacıyla düzenlenecek.