• Home&Tex Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı
  • 26-29 Eylül 2018
Kalan Süre

Haberler

Home&Tex’e Rusya dopingi!..

Ev tekstili ve dekorasyonuna ait tüm ürünlerin bir arada sergilendiği Home&Tex Fuarı’na, Rusya’dan 1000’in üzerinde alıcı geliyor. Fuar, diğer ülkelerden gelecek alım heyetleri ile de sektör ticaretine katkı sağlayacak.
 
Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen “Home&Tex - Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı”, 26-29 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenleniyor. 600 markanın katılımı ile organize edilen fuar, Rusya başta olmak üzere yurt dışından çok sayıda profesyonel ziyaretçiyi ağırlıyor. 
 
Rusya’dan bini aşkın alıcı bu fuarda
 
Rusya ile gelişen ikili ilişkilerin ardından düzenlenen ilk ev tekstili fuarı olan Home&Tex, Rus yatırımcılara da ev sahipliği yapıyor. 1000’in üzerinde Rus alıcısının geleceği büyük organizasyon, iç pazarı da hareketlendirecek. Rusya’dan fuar için İstanbul’a gelecek profesyonel ziyaretçilerin, Home&Tex’in katılımcı firmalarıyla önemli anlaşmalara imza atarak sipariş vermeleri bekleniyor. 
 
Fuara Rusya’nın yanı sıra Ürdün’den döşemelik kumaş alımı için “Mobilya Üreticileri Derneği” de geliyor. 70 kişilik Lübnan, Ürdün ve Filistin heyeti Home&Tex’te kumaş ve ev tekstili bakacak. Kosova’dan gelecek heyetin de fuarda ev tekstili siparişi vermesi bekleniyor. 
 
40 bin metrekarede düzenleniyor
Fuar, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) iş birliğinde yapılıyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 40 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen Home&Tex Fuarı’nda perdeden döşemelik kumaşa, uyku ve yatak odası ürünlerinden dekorasyon ürünlerine, duvar kaplamalarından yer kaplamalarına kadar ev tekstili ile dekorasyonuna ait tüm ürünler bir arada sergileniyor.