• Home&Tex Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı
  • 26-29 Eylül 2018
Kalan Süre

Haberler

Türk-Rus ilişkilerindeki olumlu gelişmelerin ilk etkileri HOME&TEX fuarına yansıyacak!

Rusya ile Türkiye ilişkilerinde bir süredir yaşanan zorlukların aşılması ve yeniden sağlanan güven ortamının, bu yılın son çeyreğinden başlayarak 2017’nin ekonomik görünümüne olumlu yansıması, HOME&TEX’in ihracat odaklı başarısının anahtarı olacak.


Bavul ve kargo üzerinden yapılan ticaret ilave edildiğinde 5,5 milyar dolarlık hacimsel büyüklüğe ulaşan ev tekstili sektörü, 2016 yılında karşılaştığı hacimsel daralmayı, Türkiye’nin tekstil ihracatında 2. sırada yer alan Rusya pazarına yönelik olumlu gelişmeler ışığında HOME&TEX fuarı ile aşmayı planlıyor.


Türkiye’de ev tekstili ve dekorasyon endüstrilerinin bir arada katılım gösterdiği en büyük uluslararası ticari platform olan HOME&TEX, sektörün dinamizminin, gücünün, prestijinin ve tecrübesinin, hedef pazarlara katma değerli ürün ihracatı olarak yansımasında oldukça önemli bir role sahip.


26-29 Ekim 2016 tarihleri arasında, TETSİAD - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliğiyle bu yıl 4.kez CNR Expo Fuar Merkezi, Yeşilköy’de düzenlenecek ve yaklaşık 600 firmaya ev sahipliği yapan HOME&TEX, Almanya, Fransa, Rusya, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerinin de içinde bulunduğu 92 ülkeden alıcı grubunu da ağırlayacak.