• Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı
  • 5-10 Kasım 2019
Kalan Süre

Haberler

Home&Tex işletmeniz için yeni fırsatlar yaratacak

Türkiye ile ilişkilerinde hızlı bir toparlanma sürecine giren Rusya’nın, Ukrayna’daki güncel durum sebebiyle Avrupa Birliği’nden ithalata yönelik getirdiği ve 2015 yılından itibaren uygulamaya başladığı kotalar, yaklaşık 7,7 Milyar doları bulan bu hacmin Türkiye üzerinden karşılanması fırsatını doğurdu. Aynı zamanda dünyanın dördüncü, AB’nin en büyük ev tekstili tedarikçisi olan Türkiye, bu alanda dünya liderlerinden biri ve kalitesiyle marka olmaya doğru hızla ilerliyor.


Makine parkı, kapasitesi, özgün tasarımları, koleksiyonlarına yansıttığı zengin kültürü ile Türkiye, ev tekstilinde büyük oynuyor. Sektörde sadece üretim ve satış miktarlarındaki artış dikkat çekici değil, kalite ve tasarım konusunda da yurtiçi ve yurtdışındaki tüketicilerin beklentilerine yanıt veriyor.


Türkiye, ev tekstilinde hemen hemen tüm ürün gruplarında (havlu, çarşaf, yatak örtüleri, perde, battaniye, yastık, yorgan, masa örtüleri, tül, dantel, goblen gibi) üstün kalite ve ürün çeşitliliği ile dünya devlerinden biri ve liderliğe oynuyor. Son 10 yılda yüksek üretim kapasitesi, vasıflı işgücü, yetenekli ve tecrübeli tasarımcıları ve son teknoloji ürünü makine parkıyla ürün kalitesini artıran sektör, maliyetleri düşürdü ve dünya ortalamasının altına çekmeyi başardı.